Košík

Sekce Knihovna nabízí popularizační články shrnující výsledky vědeckých výzkumů na různá témata. Najdete zde informace o vývoji dětského imunitního systému, mateřském mléce, kojení a mýtů s těmito tématy spojených.

O mýtech a strašících

Sekce O mýtech a strašácích se zaměřuje na časté mýty udržující se v našem povědomí již po dlouhou dobu. Budu se zde postupně zabývat tématy a strašáky, se kterými se matky mohou setkat v souvislosti se “správnou” výchovou a péčí o své potomky.

zdraví a imunita

Sekce O zdraví a imunitě je věnovaná tématice vývoje lidského zdraví a imunitního systému. Dozvíte se zde postupně o tom, jak funguje lidské tělo a jeho systémy, kdy a jak vlastně vzniká imunitní systém a co vše jej ovlivňuje.

O léčivech a látkách ve stravě

Sekce O Léčivech a Látkách ve stravě bude postupně doplňována o informace o vhodnosti a nevhodnosti užívání léčiv (a jiných látek ovlivňujících lidské zdraví) během kojení či v době těhotenství. Primárním zdrojem je mezinárodní databáze LactMed, kde jsou zveřejňována aktuální data a vědecké studie ukazující na zdravotní závadnost/nezávadnost daných látek.

O kojení a mateřském mléce

Sekce O Kojení a Mateřském mléce je věnovaná tématům spojeným s kojením, jeho zdravotním aspektům, informacím o vlastnostech mateřského mléka a jeho vlivu na zdraví dítěte i matky.

error: Content is protected !!