Košík

Vědci zjistili, proč se děti potřebují v děloze “vrtět” – aby se jim vyvinuly silné kosti a klouby. Zdá se, že existují jisté molekulární interakce, které stimulují pohyb a které řídí buňky a tkáně embrya „stavět“ robustní, ale ohebnou kostru. Pokud se embryo nehýbe, mohou být ztraceny nebo poškozeny kritické signály. To může vést k vývoji křehkých kostí a abnormálních kloubů. Buňky časného embrya dostávají signály, které směrují jejich vývoj v různé typy tkání a orgánů. Pokud nedochází k pohybům embrya, buňky, které by měly tvořit kloubní chrupavky, dostávají nesprávné molekulární signály – „vytvoř kost“ místo „vytvoř chrupavku“.

Již dříve bylo prokázáno, že při sníženém pohybu embrya se kloubní buňky nesprávně formují a v extrémních případech mohou kosti srůst s klouby. Nyní byl popsán mechanismus, který za tímto dějem stojí.


REFERENCE

Pratik Narendra, Pratap Singh, Claire Shea, Shashank Kumar Sonker, Rebecca Rolfe, Ayan Ray, Sandeep Kumar, PankajGupta, Paula Murphy, Amitabha Bandyopadhyay. Precise spatial restriction of BMP signaling in developing joints is perturbed upon loss of embryo movement. Development,2018;dev.153460 DOI: 10.1242/dev.153460


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kontaktní formulář

Před kliknutím na tlačítko Odeslat Vás informuji, že budu zpracovávat Vámi zadané údaje po dobu max. 30 dnů, abych Vás mohla kontaktovat a pomoci vyřešit Váš problém z důvodu Plnění smlouvy a jednání o smlouvě a v souladu s mými Zásadami o ochraně osobních údajů.

X
Kontaktujte mne