Košík

Masáže kojenců a malých dětí jsou tradiční praxí v mnoha kulturách po celém světě – převážně na africkém a asijském kontinentu, indickém subkontinentu a ve středomořských oblastech, kde se používají již po staletí. Tato tradice se ovšem na západě takřka vytratila, ačkoli existuje řada studií zkoumajících vliv masáží na děti a ukazujících, že hmatová stimulace představuje základ pro správný vývoj novorozence a zároveň i prostředek komunikace mezi ním a rodiči. Byla popsána řada benefitů dětských masáží:

  • podpora růstu a vývoje
  • tišení bolesti
  • snížení hladiny stresových hormonů (strach, deprese)
  • podpora relaxace, klidného spánku a vývoje imunity

Mimo zmíněného pozitivního vlivu na vývoj dítěte mohou mít masáže kojenců a malých dětí také pozitivní vliv i na masírující rodiče. Ti se například mohou prostřednictvím masáží lépe „naladit“ na své dítě, úspěšněji identifikovat signály, které dítě vysílá, a naplňovat tak jeho potřeby.

Máte-li zájem, pořádám na požádání individuální i skupinový Kurz masáže dětí a kojenců z pohledu čínské medicíny.

  • dozvíte se základní informace o dětských masážích
  • naučím Vás základní techniky podporující zdraví dětí, uvolnění, kvalitní spánek
  • probereme si techniky, které pomáhají při nachlazení, bolestech břicha, nechutenství a nervozitě.

Pro další informace o poskytovaných službách a cenách klikněte zde. V případě zájmu mne můžete kontaktovat přes kontaktní formulář.

Kontaktní formulář

Před kliknutím na tlačítko Odeslat Vás informuji, že budu zpracovávat Vámi zadané údaje po dobu max. 30 dnů, abych Vás mohla kontaktovat a pomoci vyřešit Váš problém z důvodu Plnění smlouvy a jednání o smlouvě a v souladu s mými Zásadami o ochraně osobních údajů.

X
Kontaktujte mne